Vadiye yeni gelecek olan şampiyon Kai’Sa duyuruldu

Kai’Sa yırtıcılar arasında hayatta kalabilmek için onlardan birine dönüştü. Kurtulma umudu olmadan yıllar boyu Hiçlik’te mahsur kalan Kai’Sa, iradesinin gücü ve ona ikinci derisi olarak uyum sağlayan bir Hiçlik yaratığıyla kurduğu ortak yaşam sayesinde direnebildi. Hiçlik’in Kızı şimdi karşı konamayacak kadar güçlü fakat doğduğu dünya ile onu büyüten dünya arasında kalmış bir avcı olarak geri dönüyor.

Son dört yılda oyuna yalnızca iki nişancı ekleyen Riot Games, Kai’Sa ile bu sayıyı artırmış oldu. Yetenek setine baktığımızda oynamasının oldukça eğlenceli olacağını düşündüğümüz şampiyonun yetenekleri şu şekilde:

 

 

PASİF: İKİNCİ DERİ

Kemiren Yaralar:
Kai’Sa’nın normal saldırıları rakiplerini plazmayla işaretleyerek, giderek artan ilave büyü hasarı verir. Üst üste yapılan birkaç saldırıdan sonra plazma patlar ve hedefin eksik can miktarına bağlı olarak anlık hasar verir.
Yakındaki takım arkadaşlarının verdiği hareketsiz bırakan etkiler, rakibe plazma yükü ekler.

Yaşayan Silah:
Kai’Sa’nın ortak yaşamlı zırhı onun seçtiği savaşma tarzına uyum sağlayarak, yeteneklerine dükkân eşyalarının ve tecrübe seviyesinin verdiği kalıcı niteliklere göre evrim geçirtir.

Q: ICATHIA YAYLIMI

Kai’Sa çevresindeki rakiplere eşit olarak dağılan çok sayıda atış yapar. Aynı hedefe birden fazla atış isabet ederse hedef biraz daha az hasar alır.

Yaşayan Silah:
Yeteri kadar ilave saldırı gücü birikince Icathia Yaylımı çok daha fazla sayıda atış yapar.

W: HİÇLİK TOPU

Kai’Sa isabet ettiği ilk rakibi açığa çıkararak ona büyü hasarı ve plazma yükü veren bir Hiçlik enerjisi ışını ateşler.

Yaşayan Silah:
Yeteri kadar ilave yetenek gücü biriktiğinde Hiçlik Topu daha fazla hasar verir ve bir şampiyona isabet ederse bekleme süresinin bir kısmı iade edilir.

E: GÜCÜN SINIRI

Kai’Sa güç toplayarak hareket hızını kısa bir süre için arttırır fakat saldırıda bulunamaz. Gereken enerjiyi topladıktan sonra en büyük silahlarını çıkararak saldırı hızını birkaç saniyeliğine arttırır.
Normal saldırılar, Gücün Sınırı’nın bekleme süresini azaltır.

Yaşayan Silah:
Yeteri kadar ilave saldırı hızı birikince Gücün Sınırı güç toplarken kısa süreliğine gerçek görüş sağlar.

R: ÖLÜMCÜL DÜRTÜ

Kai’Sa, plazma ile işaretlediği bir şampiyonun yakınlarında bir noktaya doğru çok yüksek hızla atılır. Bu atılış uzun menzillidir. Hedefine vardığında, kısa süreliğine hasar soğuran bir kalkan kazanır.

KAI’SA OYNARKEN

Kai’Sa ile oynarken, hedefin asla başından atamadığı bir tehdit olursunuz. Sizin kadar güçlü olmayan avcıları avlar, kendinizi tehlikenin içine sağ kalan tek kişi olma amacıyla atarsınız. Kolayca skor almak için, tek başına kalmış rakiplerin peşine takılarak onları Hiçlik Topu‘yla işaretleyip ultinizle ve acımasız bir Icathia Yaylımı‘yla işlerini bitirin. Bu ilk hücumdan bir şekilde sağ çıkan olursa, Gücün Sınırı‘yla hızlı bir saldırı yaparak onları alt edebilirsiniz.

Takım savaşlarında Kai’Sa’yı can sıkıcı kitle kontrol etkilerinden ve atışlarını bloke edecek ön saflardan uzak bir yerde konumlandırarak Ölümcül Dürtü ile görülemeyecek kadar hızlı saldırılar yapabilirsiniz. Kimsenin yetişemediği o en arkadaki nişancıyı Kai’Sa alabilir ama o kadar geriye daldıktan sonra savaşarak çıkmaya hazır olmalısınız.

İPUÇLARI

  • Haritada tek başlarına gezinen rakiplerinizi bulmaya çalışın ama aynı zamanda gözünüz, zaten çatışmaya girmiş olan takım arkadaşlarınızda olsun. Bir rakibi hareketsiz bırakıp plazma ile işaretleyebilirlerse, Ölümcül Dürtü ile skoru zahmetsizce alabilirsiniz.
  • Yaşayan Silah satın alınan önemli eşyaları ani güç artışlarına dönüştürür. Bu yüzden, rakiplerinize musallat olmaktan çekinmeyin. Kai’Sa’nın adaptasyon yetenekleri en çok geri dönüş yaptığınızda ve bol bol gezindiğinizde işe yarar. Unutmayın, o yepyeni güzelim Hiçlik güçlendirmelerini minyon değil şampiyon biçmek için yapıyorsunuz!
  • Icathia Yaylımı atış salvosunun tüm hasarını alacak kadar yalnız kalmış bir rakibi yok edebilir. Ama Kai’Sa’nın asıl gücü, normal saldırılarını iyi kullanabildiğinde ortaya çıkar. Pasifi sayesinde her bir atışı ağır hasar verir. Saldırıyı aralıksız sürdürmek de Gücün Sınırı‘nın bekleme süresini azaltacağından durmadan konum değiştirebilmenizi sağlar.

Kai’Sa’nın çıkışıyla beraber gelen ilk kostümü de Bullet Angel Kai’Sa:

 

Author sleeplexs
Published
Categories Pc
Views 213

Comments

No Comments

Leave a Reply