Son dönemde Battle Royal oyun türündeki Fortnite ve PUBG gibi oyunlarda, klavye ve fare ile oynandığı zaman daha iyi sonuçlar alındığı ortaya çıktı. Bu sonuçlardan sonra Android oyunları masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda oynamak isteyen oyuncular, kendilerine Android Emülatör aramaya başladı. Bilgisayar üreticisi MSI ise bu sorunu gördü ve MSI App Player adındaki kendi uygulamasını oyuncuların hizmetine sunmaya hazırlanıyor.

En çok indirilen oyunlar karşınızda!

En çok indirilen oyunlar karşınızda!

En çok indirilen oyunlar 2018 listesi ile karşınızdayız. Bu listemizde, sizlere en popüler ve aynı zamanda dijital dağıtım kanallarından en çok indirilen oyunları anlatacağız.

ABD merkezli BlueStacks firması aslında yıllardır platformlar arası bulut tabanlıoyun oynatabilen bir yazılıma sahipti. Bu yazılıma destek vermek isteyen MSI da BlueStacks ile ortak olduğunu duyurdu. Bu ortaklık yapısı sonucu MSI App Player adında yeni bir yazılım çıkartıldı. Mobil oyunlar ile masaüstü oyunculukkeyfinin bir araya getirildiği bu yeni sistemde, oyuncular Android oyunları büyük ekranlarda klavye ve fare desteğiyle oynayabilecek. Henüz tam sürümünün ne zaman yayınlanacağı belli olmayan App Player, MSI yetkililerince Computex 2018 fuarında tanıtıldı.

msi app player

MSI App Player, aslında bir hile aracı mı?

MSI‘ın bundan sonraki üreteceği bilgisayarlarda varsayılan olarak ön yüklügeleceği söylenen MSI App Player uygulaması, sağlam kurgulanmış bir altyapıyasahip olursa önümüzdeki dönemlerde çok popüler olacağa benziyor. Mobil oyunların sadece mobil platformlarda oynanması gerektiğini söyleyen bazı kullanıcılar, bu tarz uygulamaların aslında birer hile aracı olduğunu savunuyor.

PUBG, hilelere karşı güncelleme yayınlamıştı!

Bu tarz hilelere göz yummak istemeyen PUBG geliştirici ekibi, Nisan ayında bir güncelleme yayınlamıştı. Bu güncellemeden sonra, oyunu mobilden oynayanlar ile emülatör sayesinde klavye-fare desteğiyle oynayanlar arasında bir ayrımgetirilmişti. Bu iki farklı ekip birbirine karşı yarışamıyor ve yalnızca aynı türe ait olanlar rekabet halinde olabiliyordu. Bu tarz uygulamalar en azından PUBGoyuncularına hile desteği sağlayamayacak olsa da piyasada bu ayrımı yapmayan bir sürü oyun firması bulunmakta.

 

Author sleeplexs
Published
Categories Genel
Views 176

Comments

No Comments

Leave a Reply