Asus oyun canavarı akıllı telefonunu resmen kamuoyuna tanıttı. Tayvanlı şirket, 2006 yılında bu tür bir proje üstünde çalışma yürütmüş ancak zekice bir politika sonrasında beklemeye karar vermişti. Asus öncelikle güçlü ROG(Republic Of Gamers) temelli dizüstü bilgisayarları satışa sundu. Teknoloji devi, dizüstü bilgisayarlarda kayda değer başarılar elde etti.

Akıllı telefonların günbegün gelişmesiyle şirket, ciddi bir fırsat gördü: Artık akıllı telefonlar da, gelişmiş oyunları  çalıştırabilecek  bir altyapıya sahip olmuştu. Oyun geliştiricileri de bu mimariye tam destek verdi.

Şimdi karşımıza ROG mimariye sahip akıllı telefonlar çıkıyor. Asus’un yeni akıllı telefonları gelişmiş HDR görselleri, AirTriggers, fiziksel iletişim yapısına sahip olacak. Bunlara ek olarak söz konusu akıllı telefonlar; son derece komforlu olarak tasarlanacak ve  oyun kontrolleri tarzı isteğe bağlı liman mimarileri ile donatılacak.

Asustan oyun canavarı akıllı telefon

Asus ROG telefonlar, pek çok şey vadediyor: 8 çekirdekli Qualcomm 845 Snapdragon işlemci, Adreno 630 grafik yongası ve 8 GB RAM; Tayvanlı üreticinin oyun aşkını tanımlıyor.

Bunlara ek olarak Gamecool isimli sistem gerek üstün soğutma teknolojisi, gerekse oyun performansını artıran yapı taşları ile tüm dikkatleri üstünde topluyor. Hızlı ayarlar menüsü sayesinde “overclock” yapısı da, Asus’un yazılım kalemleri arasına katıldı.

10.000/1 kontrast oranı sunan ekran, dinamik HDR teknolojisi, geliştirimiş ışık-gölge mimarisi ve 10 noktalı dokunmatik ekran, cihazın iddiasını en üst seviyeye taşıyor. Yeni Asus ROG cihazların diğer bir çarpıcı yeteneği ise 18:9’lık görünüş mimariye sahip olması… Gorilla Glass temelli üst düzey ekran, çizilmeleri ve kırılmaları olabilecek en düşük seviyeye indirgiyor.

Tayvanlı üreticinin ROG temelli modeli, en az 4,000 mAh‘lik bir batarya ile donatılmış durumda. Bu batarya, şirketin akıllı telefonlarının uzun süre boyunca dayanmasını garantiliyor.

Söz konusu akıllı cihazlar; monitörlere ve televizyonlara hiç sorun olmadan bağlanıyor ve multimedya oyun zevkini zirveye taşıyor. Asus ROG telefonların batarya kapasitesi 4000 ila 6000 mAh batarya ve 128 ile 512 GB’lık arasında saklama alanı sunuyor.