Dördüncü maça daha diri giren ve rakibinin hatalarını değerlendiren taraf bu sefer LMS bölgesiydi. LPL maça şahane başlayıp, arka arkaya çok büyük avantajlar elde ettiyse de Meiko’yla Mlxg’nin takım arkadaşlarını beklemeden zorladığı pozisyonlar bir anda avantajın LMS’e geçmesine sebep oldu. Maçın kontrolünü ele geçiren LMS seriyi 2-2’ye getirirken Silver Scrapes çoktan çalmaya başlamıştı.

Git gellerle dolu son maçta ise LPL elde ettiği üstünlüğü kaybedebileceği birkaç pozisyon yaşamasına rağmen sonradan toparlamayı bildi ve daha iyi takım oyunu oynayan taraf olarak kupaya uzandı.

Bu şampiyonlukla beraber, kariyerinde oynadığı hiçbir profesyonel 5v5 turnuvasından zaferle ayrılamayan Uzi ilk kez kupa kaldırdı. Bir günde iki şampiyonluk yaşayan oyuncu, LPL All-Star takımıyla birlikte elde edilmesi zor bir zafere imza attı.

2017 All-Star’ın muhteşem final serisi sonucunda kupaya ulaşan takım LPL oldu.

Uzi’den çifte zafer! 2017 All-Star’da hem 1v1 turnuvası finaline yükselen hem de LPL yıldızlar karmasıyla Kore’yi yenmeyi başaran Uzi, iki kupa birden kaldırdı.

Tüm takımların Los Angeles turu ve Disneyland macerası, ardından grup aşaması, yarı finaller ve büyük final: Pro’lar için bir yandan rekabet diğer taraftan ufak bir dinlenme zamanı sunan All-Star, inanılmaz bir finale sahne oldu.

Final günü ilk olarak Bjergsen ve Uzi arasındaki üç maçlık final serisiyle başladı. Kalista seçtiği ilk maçı kazandıktan sonra ikinci maçta Bjergsen’a boyun eğen Çin’in efsanevi nişancısı Uzi, son maçta yine Kalista alarak 2 yıl üst üste 1v1 şampiyonluğuna ulaştı.

Uzi için mücadele burada bitmedi, hatta kendisinin de bilmediği biçimde henüz yeni başlıyordu. Çünkü final serisi tam 5 maça uzadı. İlk maçta LPL tarafından yapılan garip seçimleri cezalandıran LMS, gerçekten kolay bir galibiyet elde ederek seriye 1-0 önde girdi. Ardından LPL’in tamamen kontrolü elinde tuttuğu maçta seri 1-1’e geldi.
Serinin üçüncü karşılaşması muhtemelen uzun süre akıllardan çıkmayacak bir maça sahne oldu. Tam 80 dakika 1 saniye süren ve “En uzun uluslararası maç” rekorunun kırıldığı mücadelede çalınan Baronlar, bireysel hataların ardından elde edilen avantajlar ve çılgın takım savaşları vardı. Son hatayı yapan LMS olunca bu inanılmaz mücadeleyi LPL kazandı ve seride 2-1 öne geçti.

 

Author sleeplexs
Published
Categories Pc
Views 293

Comments

No Comments

Leave a Reply